Zvýšení dostupnosti psychosociální podpory - VZP

V rámci programu péče o duševní zdraví lze získat příspěvek až 5 000 Kč na zvýšení dostupnosti psychosociální podpory u vybraného terapeuta. Příspěvek je určen pojištěncům ve věku od 7 let (u kterých není v termínu podání žádosti evidována přeregistrace k jiné zdravotní pojišťovně) na absolvovaná sezení u vybraného terapeuta dle zveřejněného seznamu v max. počtu 10 sezení.

Jak se zapojit do programu?

Na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. si od 1.1. 2023 můžete požádat o poukaz, který lze uplatnit u vybraného terapeuta uplatnit do 30. 12. 2023.

V e-mailu je nutné uvést:

jméno, příjmení a číslo pojištěnce (devíti- nebo desetimístné číslo uvedené na průkazu pojištěnce), který bude docházet na sezení u vybraného terapeuta,
jakým způsobem požadujete poukaz zaslat (e-mailová adresa, na kterou bude poukaz zaslán, nebo adresa pracoviště VZP, kde si poukaz osobně vyzvednete).

Následně si, dle zveřejněného seznamu na webu VZP, vyberte terapeuta, u kterého budete absolvovat sezení v max. počtu 10 hodin. Doporučujeme objednání přes e-mail, v době terapie nezvedají terapeuti telefon.

 

V programu přispívá VZP na max. 10 sezení, a to na každé částkou až 500 Kč.

 

Jaké doklady budete potřebovat?

Společně s Žádostí o příspěvek z fondu prevence je nutné předložit:

  • Poukaz, který obdržíte od VZP; tento poukaz obsahuje i Přehled návštěv, který vyplňuje terapeut
  • Doklad o zaplacení terapie (s datem vystavení po vystavení poukazu VZP, avšak nejpozději do 30. 11. 2021)
  • Dotazník „Průzkum spokojenosti", který je předkládán k žádosti o příspěvek po ukončení terapie (dotazník je vyplňován klientem)
  • Součástí terapie je registrace do aplikace DeePsy, kde je monitorován stav klienta prostřednictvím dotazníků. Bližší informace získáte při zahájení terapie.

Žádost o příspěvek je nutné podat do 31.12. 2023 a pro jednodušší a rychlejší komunikaci doporučujeme podání on-line webovým formulářem přístupným z aplikace Moje VZP. Žádost lze podat opakovaně po jednotlivých sezeních (či více najednou), nebo souhrnně po uzavření terapie.

Před podáním žádosti se prosím seznamte se všemi potřebnými informacemi, které najdete v podrobných podmínkách čerpání příspěvků z fondu prevence.

Více informací na  VZP

 

Mgr. Svatava Drlíčková, Ph.D.
Kreativní terapeutický ateliér
+420 774 946 051
Karlov 78
594 01 Velké Meziříčí
Nahoru