Aktuálně

Workshop Společný prostor - artefiletika, muzikofiletika

Kdy: 18.10. 2023 od 16:30 – 19:30 ( 16:00 - 16:30 - přihlašování, 16:30 - 19:30 - workshop
Kde:
online pomocí platformy ZOOM (přihlašovací údaje pošleme v den konání workshopu)

Cena: 39 Eur (v ceně je lektorné a certifikát zaslaný elektronicky)

Číst více...

Slasti a strasti pomáhajících - kniha

Neformální pečovatelé, kteří se starají o své blízké (nemocné partnery, děti se zdravotním postižením či seniory v prostředí domova), vykonávají nesmírně záslužnou práci. Sami se často potýkají s vyčerpáním a stresem pramenícím z problematického skloubení péče, pracovního a osobního života. Nedostává se jim volného času, finančních prostředků a jejich sociální kontakty bývají velmi omezené. Své problémy si často nechávají pro sebe a okolí se o nich dozví až tehdy, kdy jsou na pokraji sil.

Číst více...

Příspěvek na terapii ZPMV

V roce 2023 mohou nově klienti  Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR využívat příspěvek na psychoterapii mimo zdravotnictví. Lze využít na max. 10 sezení, příspěvek  400,- Kč na  jedno sezení (tedy až 4000,- Kč).

Číst více...

Život za zdí

Záznam streamu rozhovoru na téma ZMĚNA ŽIVOTNÍHO STYLU V LÉČBĚ ÚZKOSTI A DEPRESE, odvysílaný 10. října 2022, u příležitosti Světového dne duševního zdraví.

Číst více...

Duševní zdraví - ČPZP

Preventivní program České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP) reaguje na aktuální situaci a umožňuje  využít příspěvek 5 x 500,- Kč na psychosociální intervenci u vybraného psychoterapeuta.

Číst více...

Zvýšení dostupnosti psychosociální podpory - VZP

V rámci programu péče o duševní zdraví lze získat příspěvek až 5 000 Kč na zvýšení dostupnosti psychosociální podpory u vybraného terapeuta. Příspěvek je určen pojištěncům ve věku od 7 let (u kterých není v termínu podání žádosti evidována přeregistrace k jiné zdravotní pojišťovně) na absolvovaná sezení u vybraného terapeuta dle zveřejněného seznamu v max. počtu 10 sezení.

Číst více...

Krizové linky přehledně - zdarma, nonstop

Necítíte se dobře? Potřebujete si s někým promluvit? Nevíte najednou kudy kam? Jste v depresi? Potřebujete probrat něco, co se těžko říká?  Stalo se něco nečekaného a nevíte, jak máte reagovat? Bojíte se, že ublížíte sobě či druhým, máte silné obavy o svůj život. Nacházíte se v nebezpečné situaci?

V podobných okamžicích je dobré obracet se na linky důvěry. Krizoví intervenisté jsou tu od toho, aby vás vyslechli a pomohli vám v dané chvíli. Nebojte se vyhledat odbornou pomoc. Nezůstávejte se svými obavami sami!

Číst více...

Mgr. Svatava Drlíčková, Ph.D.
Kreativní terapeutický ateliér
+420 774 946 051
Karlov 78
594 01 Velké Meziříčí
Nahoru